Yandex Kurumsal Mail Nasıl Alınır ?

Yandex Kurumsal Mail Nasıl Alınır ?

Yandex birçok alanda değişik destekler vermeye devam ediyor. Yandex'in birçok alanda başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Hatta Google'a ne kadar rakip olduğu ,olabildimi ? tartışılır. Fakat Mail  hizmetlerinde hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında, web sitenizin ismiyle kullanabileceğiniz kurumsal mailleriniz konusunda da size çok güzel bir imkan sunuyor. Yandex'in Google ile rekabet anlamındaki bu çabaları takdire şayan. Sonuçta bizler için son derece kaliteli ve güzel hizmetler ortaya çıkmakta.

Google'un da aynı hizmeti sunduğunu, ancak ücretli olduğunu biliyorusunuz. Kullanıcı Başı 5 usd dersek

10 mail aldığınızda aylık bayağı bir tutar ediyor.

Tasarruf derseniz o zaman Yandex Kurumsal iyi bir seçenek diyebiliriz.

Kurumsal mailleriniz için Yandex bizlere nasıl bir avantaj sağlar.

Hostingsiz Mailler İçin: Sadece domain alıp herhangi bir mail hosting kullanmadan Yandex Kurumsal hizmeti sayesinde maillerinizi kendi web siteniz uzantılı olarak kullanabilirsiniz. Yani site yapmayacaksanız, hosting için para ödemeden, kendi web siteniz uzantılı mailler için Yandex Kurumsal'ı tercih edebilirsiniz.

Sorunlar ve Sorunlar: Web sitenizi barındırdığınız hosting'te mailleriniz ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız ve hosting firmanız bir türlü çözüm üretemiyorsa, Yandex Kurumsal iyi bir seçenek olabilir.

Yandex Kurumsal size neler sağlar?

İstediğiniz kadar mail hesabı oluşturma imkanı veriyor. ( 1000 adete kadar limitsiz )

Mailler için sınırsız alan sağlamaktadır. Kota sorunu yoktur.

Kullanışlı bir arayüz vardır.

Mobilden de erişim sağlayabilirsiniz.

Çeşitli ek kolaylıklar.

Mailleri Yandex'e Bağlamak

Öncelikle alan adınız için ayarlar yapmanız gerekiyor. kurum.yandex.com.tr linkinden girdiğinizde izlemeniz gereken yollar karşınıza çıkacaktır.

Ben genel olarak alan adını devretme yöntemini kullanıyorum. Alan adını devrettiğinizde mail ile ilgili kısımları Yandex üzerine, geri kalan kısımları otomatik olarak mevcut sunucunuza yönlendiriyor.

Eğer bu yöntem size güvenilir gelmiyorsa, CPanel kısmından veya domain sağlayıcınızın arayüzünden yapmanız gereken MX kayıt ayarları vardır. Bu konulara aşina iseniz tercih edebilirsiniz.

Outlook ile Yandex Kurumsal'da Oluşturulan Mailleri Kullanmak

Maillerinizi öncelikle Yandex üzerinden tek tek oluşturun. Örneğin, bilgi@perabilisim.com şeklinde ekleyip bir şifre belirlemiş olmalısınız.

Oluşturduktan sonra, örneğimize göre yaparsak, tarayıcınıza mail.sanalkurs.net(yani mail.siteadi.com) yazın ve az önce oluşturduğunuz mailin bilgileriyle hesaba giriş yapın.

Giriş ekranında size sorulan isim, güvenlik sorusu vs. doldurun.

Sağ üstteki ayarlar (çark işareti) simgesine tıklayın ve gelen sayfada sol menüden E-Posta Programlarını seçin.

Oradaki bütün kutuları işaretleyin ve ayarları kaydedin. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Yandex sitesi üzerindeki işlemler bu kadar.

Outlook'taki Ayarlar

Outlook programını açın.

Outlook'tan yeni hesap oluştururken "El ile yapılandırma" seçeneğinden devam edin.

Hesap Türü: POP3  (IMAP kullanacaksanız ayrı ayarlar yapmalısınız.)

Gelen Posta Sunucusu: pop.yandex.com.tr

Giden Posta Sunucusu: smtp.yandex.com.tr

Kullanıcı adı kısmına mail adresini, şifre kısmına şifreyi yazın.

Diğer ayarlar kısmını açın ve sıradaki adımları uygulayın.

Giden sunucusu sekmesine gidip Giden sunucusu (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor özelliğini işaretleyin ve Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan deyiniz.

Gelişmiş sekmesine geçin ve Gelen sunucusu (POP3) — 995; Giden sunucusu (SMTP) — 465 yapın. Bu sunucu şifreli bir bağlantı ( SSL) gerektirir seçeneğini işaretleyin ve Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan kısmından SSL'i seçiniz.

E-maillerinizin kopyalarının Yandex üzerindeki sunucuda kaydedilmesini istiyorsanız ayrıca İletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretleyiniz.

Sınama yapınız. Çalışıyor olması lazım.

Muhtemel Sorunlar

Gönder Al Yaptığımda Şifre Soruyor: Mail adresini Yandex üzerinde oluşturduktan sonra en az bir kere Yandex üzerinde e-postanıza giriş yapmalısınız. Maili oluşturup bırakmayın. Maile giriş yapıp bilgileri doldurun, maili böylelikle aktifleştirmiş olun.

Bütün Ayarları Yaptım, Outlook'ta Posta Kutusuna Erişim Hatası Veriyor: Yandex üzerinde ayarlar bölümünden E-posta Programları kısmındaki bütün kutuları işaretleyip kaydedin, sorun düzelir.

DİĞER YAZILAR